Sevgili Harita Mühendisliği Bölümü Öğrencileri,

 

NetCad firması tarafından üniversitelerin kullanımı için sunulan ‘Net Akademi ‘ sistemi bölümümüz öncülüğünde ve dekanlığımızın büyük destekleriyle üniversitemizin bünyesine kazandırılmıştır. Bu sistem;

 

  • NetCad lisanslarının eğitim/öğretim amaçlı olarak üniversite laboratuvarlarının tamamında bireysel hesaplarla akademisyenler ve öğrenciler tarafından sınırsız kullanımını (IP kısıtı olmadan) sağlayacak.
  • NetCad SupportX destek hattı üzerinden akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin 7/24 profesyonel teknik destek almalarını sağlayacak.
  • Online NetCad eğitimlerine katılım ve tüm eğitim/proje dokümanlarına sınırsız erişim imkanı verecek.

 

NetAcademix’in kullanımı için tek kriter …@usr.aku.edu.tr mailleri olacak ve laboratuvar kurulumları NetCad teknik ekibi tarafından yapılacaktır. Bu programı kullanmak isteyen öğrencilerimizin

https://usrpostakayit.aku.edu.tr/index.php

adresine giderek …@usr.aku.edu.tr uzantılı mail adresi alması gerekmektedir (mail adresini daha önce almış olanların yeniden almasına gerek yoktur. Ancak aktif olarak kullandığınıza dikkat ediniz). Mail adresi alırken adınızı ve soyadınızı içeren hesap adı ile almaya dikkat ediniz (Ör. acapadis@usr.aku.edu.tr ya da capadisabdulgafur@usr.aku.edu.tr gibi). Tarafınıza tanımlanan kodlar bu mail adresleri üzerinden sağlanacaktır. ‘…@gmail.com, …@hotmail.com’ gibi farklı e-mail sağlayıcılarından veya crazyboy, deliqız gibi anlamsız isimlerden oluşan talepler dikkate alınmayacaktır.

İlgili adrese giderek …@usr.aku.edu.tr uzantılı mail adresi alan bütün öğrencilerin

https://forms.gle/uw5P3F1g8k4bBtZu8

bağlantı adresine giderek 28.10.2022 (28 Ekim Cuma) saat 23.59‘a kadar NetCad Kod İstemi formunu doğru şekilde doldurmaları gerekmektedir. Bilgiler doğru değilse değerlendirmeye alınmayacaktır.

Süre bitiminde ilgili bilgiler NetCad firmasına gönderilecek ve bu öğrencilerimize ilgili programı bu mail adresleri üzerinden kullanma hakkı verilecektir.

 

Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı

25 Ekim 2022, Salı 208 kez görüntülendi